ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2735314
*
nr 273 5314
Spegel
sustaviansk-stil, oval, H.62
Utrop:
100 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 11:19:49
1
300 kr
3/10 04:45:44
2
750 kr
5/10 22:54:41
2
1.100 kr
5/10 23:14:01
3
500 kr
5/10 23:14:34
3
600 kr
6/10 09:34:21
4
900 kr
6/10 09:43:06
1
1.000 kr
6/10 09:43:27
1
Vinnande bud
6/10 15:06:29
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar sustaviansk-stil
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 273 5314
Spegel
sustaviansk-stil, oval, H.62
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/10 11:19:49 | 1 | 300 kr |
3/10 04:45:44 | 2 | 750 kr |
5/10 22:54:41 | 2 | 1.100 kr |
5/10 23:14:01 | 3 | 500 kr |
5/10 23:14:34 | 3 | 600 kr |
6/10 09:34:21 | 4 | 900 kr |
6/10 09:43:06 | 1 | 1.000 kr |
6/10 09:43:27 | 1 | Vinnande bud |
6/10 15:06:29 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar sustaviansk-stil
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53